Červenec 2011

DRUHÁ TVÁŘ, ČILI PŘETVÁŘKA

6. července 2011 v 12:33 | Kim |  Mapa myšlenek
Druhá tvář, neboli přetvářka.
Alespoň pro dnešek si to tak můžeme vysvětlit...

Tak tedy přetvářka.
Každý jí samozřejmě nesnáší a (téměř) každý ji provozuje.
Možná jste si toho nevšimli, ale pro Čechy je přetvářka něco jako denní chléb. Například, jdete ke známým na návštěvu a tetička, nebo maminčina kamarádka, nebo bůh-ví kdo Vám nabídne třeba kousek koláče. Vy tvrdohlavě odmítáte vzít si ho, přestože na něj máte chuť. Musíte totiž už ze slušnosti říct "Ne, děkuji!" a počkat, až Vás bude ona tetička, nebo bůh-ví kdo přemlouvat. Po třetím "Ale jen si vezmi!" si tedy přece jen ten kousek koláče vezmete a pronesete: "Tak aby se neřeklo..."
Nevím, jak to připadá Vám, ale já si myslím, že pro nás, Čechy, je to typické. Obdobnou situaci jsem zažila nesčetněkrát. A zajímavé je, že se takto ostýchají především "moudří" dospělí. No, každý máme své mouchy, že...
Co je ale zvláštní je, že se při nucení svých hostů do onoho pokrmu necítíte trapně. Dokonce Vás to ani neuráží. Je to tak zaběhlá tradice, že Vám to připadá naprosto normální. Kolikrát si říkám, že bychom mnohem častěji potřebovali potkat člověka, který nám po "Ne, děkuji!" nic nabízet nebude. Prostě se smíří s tím, že kousek koláče nechceme a nechá nás na pokoji. Příště bychom si jistě rozmysleli, zda ho chceme nebo nechceme.
To by byl jeden způsob přetvářky.

Tumblr_lm43jiwp581qaceyjo1_500_large

Druhů je tolik, že je téměř nemožné všechny si vybavit.
Ať už se kohokoli z blogu.cz zeptáte, jaké má pocity ohledně přetvářky, napíše, že jí nesnáší. Ale kolik z nás jí ve skutečnosti provozuje?! Kolik z nás se schovává za druhou tvář, protože ta originální, ta reálná, nám není sympatická? Kolik z nás trpí v realitě, a proto si pořídí lepší já tady, na internetu? A nakonec, kolik z nás je i v životě i na blogu stejných?
Myslím, že by nás všechny překvapily statistické výsledky...
Ovšem nemůžeme nešťastným lidem vyčítat, že chtějí být šťastní alespoň přes inetrnet. Jestliže je lehká přetvářka učiní alespoň vyrovnanějšími, tak proč to nepodstoupit? Jistě, všem nám lžou. Ale je- li to lež, která nám neublíží, tak to za to stojí.
Ale stejně si myslím, že každý časem odhalí, že jeho osobní a pravé kvality hluboce převyšují kvality osoby, kterou si vysnili a za kterou se vydávali. Nakonec každý z nás zjistí, že přetvářka je zbytečná.

Mimochodem, je zajímavé, že nějaká přetvářka vůbec existuje, když jí všichni tak nesnáší. Ó, jistě, všichni bychom si nejprve měli zamést před vlastním prahem, že ano.

Závěrem...
Nakonec to tedy shrnu. Přetvářka může být nebezpečná, nebo spasitelská, ale ve všech případech je nakonec naprosto zbytečná. Myslím, že časem si to všichni uvědomíte. Tedy, doufám...

Nakonec tedy bájo, užívejte prázdniny a mějte se!
Kim


KURZ PRÁZDNINOVÉHO NUDĚNÍ.

5. července 2011 v 16:58 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
Asi nepatříte mezi ty, kteří se o prázdninách nudí, že?
No, já bohužel ano... (Z nouze jsem dokonce napsala báseň. *ááách!* No, báseň... Spíš něco, co se rýmuje, ale je to tak ohavné, že to báseň asi není.)
Objekt mé zamilovanosti je teď někde za horami a doly (navíc s objektem jeho lásky), takže doma ležím v posteli s knihami co nejtlustšího rázu a láduji se čokoládou. Je zvláštní, že na mě ještě nedoléhají depky, přestože se o to naše "krásné" počasí velmi přičinuje. Ikdyž nade mnou Bůh asi drží ochranou ruku, protože dneska se udělalo docela hezky. Alespoň tedy na mnou obývaném území.
Snažím se plnit povinnosti "správné blogerky" a kruto-slavně píšu jednu recenzi na knížky za druhou. Ovšem v konečném důsledku zjistím, že nemají šťávu. A když jí mají, nejsou odborné. A když už jsou všechno, tak si uvědomím, že zveřejnit je stejně nemohu, protože zde nemám udělané ty protivné rozcestníky. Chm.
Přemýšlím, že bych se na ně měla každou chvilkou vrhnout, ale chce se mi do toho asi tak, jako do zbývajících čtyřiceti sedmi dnů prázdnin, které nevyhlížejí zrovna pozitivně (za což může nejspíše pobyt v naší "malé krásné" rodince). Nu což, vrhnu se do toho po hlavě, ať už to mám z krku, žeano.


Mimochodem, pan úžasně trapný doktor K., který se mi věnuje jakožto ortoped, mě poslal do Motola na korzet. Myslela jsem, že mě z něj klepne pepka, ale nakonec kdo by se divil s mými pětadvaceti stupni skoliózy (vychýlení páteře), žeano. Korzet jsem si tedy vybrala, a měl by být snad i trochu ucházející, poněvadž jsem požádala o potisk, kterému se říká "tetování", tož jsem zvědavá, co z toho bude. Ovšem poté, co mi jeden hodný pán prozradil, že tento typ potisku "frčí a je fakt kůl", jsem myslela že a) se pozvracím; b) si vyberu nějaký jiný, který tyto požadavky nesplňuje.
No, ale o to nejde. Prostě jsem si během pobytu v Praze (, kterou doslova a dopísmene nesnáším díky těm trotlózám, co tak občas potkám) vyhlédla nějaké knihkupectví, ve kterém měli docela velké slevy (*dobře já!*). Žel bohu jen slevy na knihy, které stály tak akorát za prd a vořech. Ale uvnitř, kde bylo neoslevováno, jsem si vybrala pět kruto-andělsky-božských knih, které mi osponzorovaly přítomné babička a mamka. Bohužel tedy jen tři z pěti. Říkáte si, že pět je mnoho? Ne, pro mne ne. á tam tři nechala ležet, protože jsem jaksi doma pozapomněla keše. Jsem hrozná! Nu což, už je to tak.
Každopádně se čtyřmi knihami, které jsem si půjčila z knihovny, je jich devět, plus ta povinná četba, rovná se nulová nuda o prázdninách. Tedy takřka. Vzhledem k tomu, že jsem během prvních pěti dnů přečetla pětiset stránkovou knihu (přičemž dva z nich jsem se knihám naprosto nevěnovala).
Prostě jsem vytížená. :)
Tumblr_lmxk2pluur1qbdz11o1_500_large

Tož užívejte léta děcka a mějte se famfárově,
Kim

TVORBA

5. července 2011 v 16:56 | Kim
____________________________________

~ Fotím všemožné kravinky ~
____________________________________

~ Kreslím, ale nevypadá to tak... ~
____________________________________

~ Vylévání temnoty ze srdce... ~
____________________________________

~ Seznam všech povídek na pokračování ~
____________________________________

~ Seznam všech povídek bez pokračování ~
____________________________________

MENU

5. července 2011 v 16:47 | Kimberly B.
Kdo je ta obludka? » Jedna z nejtěžších věcí, o kterou se skromně vystupující člověk může pokoušet, je popsat se na základě nějaké sebekritiky, nebo něčeho takového. Dejmetomu, že jsem skromný a skromně vystupující člověk - pokusím se o nejtěžší, v mém případě snad o nemožné.
Jsem věčně zasněná a naivní slečna, která se pokouší pohlížet na svět optimisticky a především optimismus šířit okolo sebe. Životní zkoušky se snažím brát s nadhledem, který mi vzhledem k mé výšce opravdu neschází. Mám zálibu v minimalismu a v hledání krásy v maličkostech. Ráda bych prožila naplňující a především šťastný život plný úsměvů a splněných přání.
Co bych tak dodala? Snad jen, že z celého svého srdce doufám, že se u mě najdete aspoň v jednom článku a v nejideálnějším případě se na můj blog budete vracet s úsměvem na tváři. To je totiž velmi důležité! :)
víc o mně | ask.fm | weheartit.com | polyvore.com | bobblie.kim@gmail.com

Ještě několik oblíbenců napříč světem, žánry, vším:
♫ The Beatles, The Kooks, Charlie Straight, Adele, Tomáš Klus a celkově, řekla bych, 50s - 90s
Amelie z Montmartru, One day, Moulin Rouge, Voda pro slony, The Perks of Being a Wallflower
Londýn a Anglie obecně, Coco Chanel, oxfordské boty a "oldschool" móda obecně, čtení knih, Robert Fulghum, tanec jakožto zástupce sportu, krasobruslení, káva a její smetanovější podoby - cappuccino a café latté, belgické čokoládové pralinky a mléčná čokoláda všech podob, ...


Pokud jsem Vás ještě dostatečně neznudila, pak Vám nabízím krátký přehled rubrik:
...KREATIVNÍ ŠUPLÍK » krátké příběhy, rýmované cosi, skicák

...Jak uvádím zdroje? » upřesněno v tomto článku

Pokud byste si chtěli přečíst něco z mé minulosti, máte k dispozici » archiv


A závěrem pociťuji malou povinnost odkázat na mé oblíbené blogery a blogerky napříč internetovou sférou:
Awia » úžasná a nadaná pisatelka i výtvarnice
LoveShy » poutavě psaný deníček a krásné fotky
Maggie Elm » spřízněná dušička, jejíž psaní mi velmi chybí
S. » poutavě píšící "deníček
...A pár blogů na iDnes.cz - většinou plných fejetonů...


credits: obrázek v záhlaví jsem sehnala na této adrese profilu, který bohužel již neexistuje