Listopad 2011

čas...

17. listopadu 2011 v 17:58 | Kimberly B. |  Mapa myšlenek
Čas je zvláštní věc...
Nevím, jestli jste si toho všimli, ale pohrává si s námi, jako kočka s myší!

Určitě má smysl pro ironii, protože i jedna hloupá sekunda může změnit několik let našeho života, ba dokonce i život celý. Nechci jako příklad uvádět lásku, protože to je klišé a nejsem si stoprocentně jistá, že může vydržet celý život... Ale nebuďme paranoidní. Třeba když člověku hodíte nějakou pyrotechniku k obličeji, může (zemřít, ale to neberme v úvahu) oslepnout a to mu určitě změní život!
soucit, protože postupně, ač velmi pomalu, tak efektivně, léčí rány na srdci, které zanechali jiní lidé. Mimo lásky pak také třeba utrpení ze smrti bližních, ať už jde o lidi, nebo o zvířátka.
smysl pro spravedlnost, protože po zdlouhavém čekání dává odměny. Třeba maminky čekají na děťátko dlouhých devět měsíců plných utrpení, než se jim jejich zázrak narodí. Mimochodem početí i porod dítěte je utrpení samo o sobě...
Je krutý. Přestože čekají devět měsíců, některé z nich se nedočkají.
Je neoblomný. Ačkoli se spousta stárnoucích žen snaží skrýt známky, které na nich zanechal čas, nikdy se jim to nemůže podařit.
Je nezadržitelný. Zkuste si zastavit čas! Až se Vám to povede, dejte mi vědět...
Je majetnický. Všechno, co nám dá, si postupně bere zpět. Naši krásu, moudrost, schopnosti,... Nakonec i život.


Time; by weheartit.com
Coldplay - Clocks

Je to vlastně obchodník, který nám dá všechno. Především sebe samého, abychom si vůbec mohli užívat daru života... A postupem času si vše bere zpátky.
Nemůžeme říct, že je sobecký, protože on nám nic dát nemusí! Jenom je střídmý a dává pomálu. Dává tak akorát, abychom si stihli udělat a vyřešit naše problémy.

Vánoční koledy, Vánoční cukroví, Vánoční dárky,... Zkrátka Vánoční horečka!

13. listopadu 2011 v 15:31 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
Mám ji už asi týden, ale to nic nemění...
Zatím jsem nepřišla na žádný milý ani nemilý dárek, kterým bych někoho obdarovala. A letos se chci vyhnout sprcháčům, vůním a jim podobným. Chci něco originálnějšího!
Napadl mě jeden jediný možný dárek... A to čirou náhodou, když jsem byla v MH čajovně. Vstoupila jsem do ní a zalila mě ta úžasná vůně čajů, koření a všech těch úžasných věciček, které tam prodávají. (Až jednou budu moci brigádit, chci tam! :-) ) Už tam stál nějaký pán a nakupoval. Nejprve mě chtěl pustit před sebe, že prý to má na dlouho. Ještě štěstí, že jsem řekla, že určitě nespěchám! Jinak bych se k tomu nápadu nikdy nedostala... :-)
Nebudu prozrazovat, co to je, protože by to hned nebylo tak originální! A nikdo mě nepřemlouvejte! Snadno se nechám překecat...
Každopádně chci letos nadělovat dárky trochu jinak! Nebudu dávat dárky s přesným určením, komu jsou, protože se mi to nelíbí... Lidi se stresují, aby měli dárky pro každého, ale přitom můžou koupit jeden pro více lidí. A já nakoupím dárky, které se budou hodit nám všem a na jmenovku napíšu "Pro toho, komu se bude hodit..." Nemám ráda, když lidi moc řeší, aby pro každého měli stejný počet dárků. Když někdo něco vysloveně chce (jako například já letos ten zájezd do Anglie), tak proč na dárek nenapsat přímo jméno?! Ale jinak mi připadá přílišné třídění "tenhle pro tebe" a "tamten pro tamtu" zbytečné...

Christmas; by weheartit.com
Mairi Campbell and Dave Francis - Auld Lang Syne

Mám ráda grafiku s myšlenkou, nápadem, nebo něčím osobitým!
To proto vůbec nemusím layfor a většinu těch "grafických" blogů na blog.cz. Prostě jeden přijde se "signaturou" a hned je podle návodů a pravidel vytváří půlka blogového vesmíru... To je podle mě špatně! Přece není dobrý grafik ten, kdo akorát dělá to samé, co ostatní. Přece není veškerým grafickým uměním vyretušovat obličej ve photoshopu. Je sice úžasné, že umíte zakrýt akné, nebo lesklou pleť zapříčiněnou focením s bleskem, ale to z Vás nedělá kreativní grafiky!
Také mi nedává smysl, když někdo úžasný, jako například tato slečna přijde s originální úpravou fotky a někdo prohlásí, že "to není žádná grafika", jenom protože to neodpovídá klasickým layoutům, avatarům, wallpaperům, apod. Podle mě je tohle teprve ta správná a opravdová grafika!Přesně toto totiž mám ráda, obdivuji a jsem schopná ocenit!
Protože grafik se nemá řídit pravidly a návody. Grafik má být kreativní! Má dostat úžasný nápad a vědět, jak úpravy té fotky docílit!

Christmas; by weheartit.comChristmas; by weheartit.com
John Lennon - Xmas (war is over)

Asi si myslíte, že to s těmi Vánocemi přeháním...
...ale pravda je taková, že dnes jsem jimi naplněná! Zítra mě to možná přejde, ale dnes popíjím teplý čaj, zabalená ve svetru a poslouchám tu úžasnou píseň, která byla přezpívána z originální verze a použita v soundtracku Sexu ve městě, a kterou máte přiloženou zde, ve článku (pozn. první video). A hned vzápětí se dostávám k milovanému Johnovi (nebo The Beatles, to je fuk! :-) ). A přemýšlím nad tím, do jakého papíru budu dárky zabalovat. A přísahám si, že letos nebudu nic kupovat ve spěchu. A vím, že to nedodržím!
A těším se na vanilkové rohlíčky, perníčky, kokosky, prskavky a kofilu z vánočního stromku. A říkám si, že letos to prostě bude magické!
A přeju i Vám, aby Vás tato melancholická nálada čapla za pačesy a nepustila.

SEZNAM POVÍDEK "S BUDOUCNOSTÍ"

13. listopadu 2011 v 11:33 | Kimberly B.
____________________________________

Dům s číslem 56
stav: připravujeme :-)
anotace: ...
kapitoly: ...
____________________________________

...seznam je stále v přípravě!...
...další povídky připravujeme!...

UZLÍČEK EMOCÍ.

6. listopadu 2011 v 11:52 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
Chystám se darovat vám tímto článkem uzlíček svých emocí... Bojte se, nebude to příjemné!
Co se Milého týče, nevím, na čem jsem. Ne, že by to někoho z Vás zajímalo, ale... Jakoby mi na jednu stranu chtěl hrozně ublížit a na druhou se se mnou chtěl přátelit, jako s nikým. Občas mám dokonce pocit, jako by mě chtěl zpět... Ale to si nejspíš jen namlouvám.
Na jednu stranu bych si nafackovala, na druhou stranu to všechno naprosto chápu a říkám si, že je to pochopitelné. Na jednu stranu bych mu odpustila, ale druhá strana namítá, že je to neodpustitelné. Jedna strana ho miluje a chce zpátky, druhá je ta rozumnější a ví, že jakýkoli kontakt s ním bolí, takže se mu snaží vyhýbat.
Netuším, co mám dělat, takže se snižuji k poradě s mými nejlepšími kamarádkami. S nikým jiným o něm také nemluvím... Je to příliš riskantní a také celkem vzato ponižující. Ale ani oni mi moc dobře neporadí... Jednak mi každý radí něco jiného, protože má na situaci svůj názor, ale také si nakonec vždy řeknu, že je to moje věc, můj problém a také si ho musím já sama vyřešit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Takže jsem v takovém začarovaném kruhu. Probíhá to zhruba takto: odmítnutí - slzy - smíření se - obnova - naděje - namlouvání si - odmítnutí - ... A znovu a znovu mě zraňuje.

http://LOVE; by weheartit.com

Škola se vyvíjí víc než zákeřně. Nikdo z profesorů evidentně nehodlá brát na vědomí, že mám hlavu plnou starostí a nemám právě náladu na řešení problémů jejich předmětů. Ještě víc se to komplikuje tím, že si každý z profesorů myslí, že se musíme nejvíc věnovat právě tomu jeho předmětu a domnívá se, že nikdo jiný nám nedává složité referáty, haldy domácích úkolů, ba dokonce ani testy. Tudíž nám každý z nich ochotně nabalí spoustu věcí, které máme řešit ve svém volném čase "místo vysedávání u počítače".
Jelikož jsem do školního roku nevykročila zrovna pravačkou a začátkem testového období si všechny průměry pěkně pohnojila, musím se činit. Potřebuju si opravit alespoň pět předmětů, abych byla jakž takž nespokojená se svými výsledky. Abyste rozuměli, další stupeň spokojenosti je "naprosto zoufalá a rvoucí si vlasy", ten momentálně přetrvává. Naštěstí se chystám zůstat u nás, na milovaném gymplíku, takže se nemusím snažit o "samé jedničky" kvůli přijímačkám.

Nepřetržitě mě překvapuje, jak se mění můj osobní vztah k určitým osobám. Například s L.G. jsem nikdy nevycházela zrovna nejlépe, protože její náladovost byla donebevolající, a teď jakoby se z černé přeměnila na bílou. Je neustále ochotná vyslechnout si mé trápení, co se týče Milého a pokaždé mi nějak rozumně poradí.
Naopak, H.V. mě zklamala! Chová se teď jako rozmazlený spratek, hraje si na velkou dámu, které se musí všichni podřídit a které si musí každý nadbíhat, protože potřebuje její velmi vratkou náklonost. Naštěstí jsem jí to přestala tolerovat a vsadila si na přátelství s jinými, které mi nyní záhadně začíná vycházet bez větších komplikací. Její chování je naprosto hloupé, nevyvážené a směšné! Ale ať si se mnou klidně vede válku, kterou neopětuji, mě to nevadí, mám své životní jistoty a přátele, kteří mě v tom nenechají, ale může si být jistá, že já s bílou vlajkou nepřijdu! Nepotřebuji ji k životu a vůbec by neměla počítat s tím, že se jí začnu omlouvat. Ach nikoli, ona dluží omluvu mě!
T.K. je naprosté zlatíčko! Podržela mě a stále mě drží. Stejně tak L´. Od něj bych to měla očekávat nejméně, protože sama jsem se na něj (pod vlivem H.V., ale můžu si za to sama!) vykašlala, když byl ve stejné situaci. Ale očividně se mi nechce mstít, což jen dokazuje, že všechny H.V. vize jsou neplatné a dají se prohlásit za stoprocentní blbost! Doufám, že budu mít možnost mu to vrátit, a to si piště, že jí tentokrát využiji!

Názorové rozpoložení lidí v mém věku je udivující. Jako bych byla někde úplně jinde. Žila jiným světem. Protože tolik lidí řeší věci, které už jsou vyřešeny a věci, které by měli řešit raději zanedbávají. Připadá mi to nelogické, ale když myslí... Doufám, že někdy dospějí ke stejným názorům, jako já, protože jsem přesvědčena, že mé názory jsou správné a jsem s nimi spokojená.
To mě asi jako jediné drží nad hladinou - mé názorové jistoty. Na nic nejsem tak pyšná, jako na své myšlenkové uspořádání. Jistě, asi se chvástám, ale je to tak! Občas si sice pustím pusu na špacír, aniž bych přemýšlela nad tím, jestli je vhodné říct právě toto zrovna této osobě, ale jinak...
To je asi moje největší slabina... Mluvím s každým, jako by byl můj přítel. Říkám mu všechno naprosto upřímně. A pak na to doplácím!
Jsem zkrátka naivní!

O TOM, KTERAK BYLA STARÁ A TRAPNÁ KLIŠÉ NAPLNĚNA A SHLEDÁNA PRAVDIVÝMI.

2. listopadu 2011 v 19:28 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty

Znáte takové ty trapné, okoukané a "klišoidní" stížnosti lidí ohledně lásky?
Ano, myslím tím tzv. díru v hrudi, kterou po sobě chlapec zanechá po rozchodu; motýlky v břiše, když cítíte jeho dlaň v té své; lechtání v krku, když se jeho obličej přibližuje k vašemu blíž a blíž a blíž... Tak tyhle řečičky jsem vždy považovala za výmysly... Až do té doby, než jsem se doopravdy zamilovala a doopravdy poznala, že jsou pravdivé.
Můžete si o mě teď myslet, co jen chcete. Že to nechápu, že jsem hloupá a naivní, že moc čtu časopisy pro "týnejdžry", jako je Bravíčko (ne, nečtu je!), cokoli... Ale já Vám ksakru říkám, že je to pravda!
Nevěřte si, jak chcete, mě je to jedno, jenom jsem snad chtěla vyjádřit, že mě velmi překvapilo to zjištění o pravdivosti a hlavně (!) přesnosti techto týnejdžrovských "povídaček".


A když už jsme u týnejdžrů... Bruno Mars - Marry You

Naruby. Možná jste si všimli, že to je aktuální téma týdne. Hloubám a dloubám a stále doufám, že se dostaví inspirace... Mám snad několik nápadů, co bych napsala, ale těžko říct, zda zvládnu spatlat něco pořádného, kloudného atp. Zkrátka a dobře dnem i nocí uvažuji nad slovíčkem "naruby". Proč? Baví mě rýpat se v hloupostech. Udělat z ničeho něco, je přeci úžasné! Btw, myslíte, že existuje "nic"? (Ano, "btw" je další nechutný týnejžrovský kousek... Achjo, asi týnejdžrovatím... Zachrání mě, že vím, co to znamená?)

Mimochodem, vím, že holčička na obrázku, nijak extrémně nesouvisí s jakýmkoli tématem v tomto článku, ale mě se ta fotka na weheartit.com tak zalíbila, že jsem jí sem musela šoupnout. Samozřejmě jsem si jí nejdřív ofotošopovala... Pokud Vám to něco říká, tak jsem použila jednu akci a udělala jsem tomu ten rámeček. Ale to je asi fuk...
Prostě se mi líbí kouzlo v jejích očích, upřímnost jejího úsměvu a dětská spokojenost její tváře. Alespoň já je tam vidím! Takže toť důvod, proč je zde překrásná holčička...

Dále, není potřebné sdělit Vám to, ale..., ulítám na čokoládě! A to docela, pokud smím použít to slovo, extrémně! A také na Beatles, Kukuřičných lupíncích a podzimních fotkách. Hm, podivné období!