#1 Cinkání zvonku - Ježíšek je tady!

25. prosince 2011 v 16:52 | Kimberly B. |  Tisíce zamilování si hodných věcí
Ačkoli někteří lidé tvrdí, že obelhávat děti Ježíškem není správné, já s tím nesouhlasím. Vlastně nevidím jediný důvod, proč by to nemělo být správné!
Že se děti budou zlobit, až zjistí, že Ježíšek neexistuje? No a co? Nakonec jim stejně dojde, že dětské nadšení, těšení se a i ta drobná nervozita jsou něco speciálního, co k Vánocům prostě patří! Vylepšuje je to! Jednak mají rodiče co dělat, aby Ježíška utajili (ale i stvořili v dětské mysli!) a navíc - děti z toho budou mít zážitky a vzpomínky na celý život. Rozhodně to jejich dětství a prožitky z Vánoc daleko spíš vylepší, než zhorší.
Že se tím podporuje dětská naivita? No a? Jistě, podporuje, ale na tom já nevidím nic špatného! Když můžou být naivní dospělí, tak proč ne děti?
Ať už to odůvodníte jakkoli, nejpravděpodobněji nebudu souhlasit!
Děti se mají těšit na Ježíška, mají být napjatí, co jim přinese a nemají se už od útlého dětství stresovat s nakupováním dárků. Podle mě to tak má být! Ne proto, že se to tak dělá (tohle odůvodnění, mimochodem, nesnáším), ale proto, že děti jsou potom šťastnější.

Moc dobře si pamatuji, jak pokaždé, když se za dveřmi rozezvoněl zvoneček, jsem zahodila vidličku i nůž, vykašlala se na rybu a běžela ke dveřím. Potom jsem se zarazila, počkala jsem, až rodiče dožvýkají sousto a až tatínek vleze za dveře, abych náhodou Ježíška nevyplašila. Když se vrátil k nám a řekl, že Ježíšek už je pryč a můžeme se jít podívat na dárky, vyjekla jsem nadšením, prorazila si cestu okolo tatínka, vrazila do pokoje se stromkem,...
Oněměla jsem úžasem a zírala na stromeček, jako na svátost Boží. Po chvilce, když jsem se probrala z kómatu, jsem vyběhla vstříc stromku a vrhla se na dárky.
V těch chvílích jsem byla bezmezně šťastná a tsojím si za tím, že každé dítě by bylo.

Ostatně, i letos, když se rozezvučel zvoneček mě něco pošimralo na břiše.

Šťastné a veselé!; by weheartit.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lady Lianna | Web | 26. prosince 2011 v 19:29 | Reagovat

K dětství patří jak Ježíšek, tak Mikuláš s čertem. Ježíška chtějí zakázak kvůli naivitě a čerta kvůli dlouhodobým psychickým následkům na celý život - v té Praze se někdo musel zatraceně nudit...

2 Kimberly B. | E-mail | Web | 26. prosince 2011 v 19:54 | Reagovat

[1]: Taky si říkám! :) Naprosto souhlasím!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama