Jiná, čili úplně stejná.

28. prosince 2011 v 18:09 | Kimberly B. |  Mapa myšlenek
Jsem dost zvláštní osoba.
Jedna moje kamarádka, o které si vzhledem k času, který jsme spolu strávily, dovoluji říct, že je má kamarádka, tvrdí, že jsem rozený filozof. Já o tom velmi pochybuji. Jednak jsem, myslím, poměrně skromná osoba (vím, sdělení se svým obsahem příliš nekoresponduje), ale hlavně si myslím, že přemýšlím příliš málo. Kolikrát už jsem otevřela pusu a kolikrát z ní vylétlo něco, čeho jsem později litovala? Mnohokrát.
Netroufám si tvrdit, že jsem jiná, nebo originální, protože prohlásit o sobě v dnešní době něco takového, samo o sobě vypovídá, jak neoriginální a všední jste. Myslím, že každý, kdo něco takového vyvěsí na internet (a nesejde na tom, zda na facebook nebo blog), jako by sám o sobě tvrdil pravý opak. Ve chvilkách, kdy tato pyšná sdělení na internetu objevím, mám chuť smát se. Já vím, je to tak kruté, ale stejně.
To samé, jakmile zahlédnu slovíčko "divná" v položce, která má neznalcům upřesnit, kdo nebo co jsi. Když o něčem říkám, že to takové je, myslím tím, že si doopravdy myslím, že to takové je a ne, že si nemyslím, že to takové je, ale chci, aby mi ostatní mé tvrzení vyvraceli. (Pokud jste tuto větu pochopili na první pokus, máte u mě malé, lež bezvýznamné plus! ;) )
Tak, to by byl důvod, proč nesnáším, když si někdo dá na facebooku profilovou fotku, ke které dá popisek "hnusná" nebo "divná" a pak se sáhodlouze hádá s jinou osobou o tom, jestli vypadá dobře nebo ne. A daleko víc mě deprimuje, když mi to pořád bliká v upozorněních, nebo když se mi fotka s komentáři opakovaně objevuje na hlavní stránce. To mám chuť napsat k ní komentář, který by sděloval něco jako: "Blbečci, přestaňte se hádat! Stejně všichni víme, že X chce, aby jí někdo dokazoval, jak strašně jí to na fotce sluší, protože si myslí, že jí to tam sluší a ne, že ne!"
Prosím, přestaňme se přetvařovat! Stejně to všichni děláte proto, že si chcete "nabalit" (btw, to slovo nesnáším, ale právě proto se k té situaci hodí) někoho k sobě do "vztahu na facebooku", nebo proto, že jste nepochopili pointu, chcete být cool a tak bezhlavě děláte to, co všichni ostatní. Pro ty první mám skvělé doporučení - zkuste si počkat, až vyrostete a pak porozumíte tomu, co je vztah a budete vědět, že pravý přítel si vás najde (nebo vy jeho, ale rozhodně ne na facebooku díky "hnusné" fotce). Pro ty druhé - přestaňte plout po proudu, jako mrtvé ryby a začněte používat mozek!

Také poslední dobou začínám být alergická na "bisexuální" lidi na internetu.
Ne, že by mi vadila bisexualita sama o sobě, ale připadá mi, že lidé (především mladé adolescentní slečny) ji akorát využívají, aby se zviditelnily, protože jsou "jiné". Možná soudím špatně, ale myslím, že většina z nich (netvrdím, že všichni) bude za pár let plně heterosexuální. A říkejte si, co chcete.
Existuje spousta možností, jak se zviditelnit. Stačí mít talent a trochu se snažit! Občas se dokonce stačí jenom trochu snažit. A občas prostě stačí být sama (nebo sám) sebou. Ale problém je v tom, že to trvá...
Každá růže musí vyrůst, aby byla krásná. Každý musí čekat osmnáct let na své osmnácté narozeniny. Prostě to vždycky chce čas! Ale pak jsou tu zrychlováky. Líčidla, která Vás během čtvrt hodiny s pomocí trochy šikovnosti udělají starší. Hnojiva, díky kterým růže porostou rychleji. Nebo bisexualita, která Vás zviditelní.
Příklad! Jedna slečna si založí blog a návštěvnost, tím pádem i sledovanost a komentáře nějak hasnou... Dá si do menu boxu, že je bisexuálně (případně homosexuálně) orientovaná a on se vždycky najde někdo, komu bude připadat zajímavé číst deník bisexuálky. Deník, který bude jinak úplně prachobyčejný, ale bude psaný bisexuálkou, což se jentak nevidí.
Lidé vyhledávají jiné, cizí, exotické. Vždyť se podívejte - jezdíme do cizích zemí kvůli objevení cizokrajného, exotického. Logicky tedy bude mít blog heterosexuální slečny s deníkem menší sledovanost, než blog bisexuální slečny se stejným deníkem. Bisexualita prostě není tak obyčejná. Ať už je společnost sebemodernější, tolerance jiné sexuální orientace je mladá a zcela ne stoprocentní.
A oč je pro slečny výhodnější biseualita oproti homosexualitě? Za pár let, až si to rozmyslí, můžou prohlásit, že se prostě spletly, aniž by to vypadalo hloupě.

Jen chci dodat, že je to nepotvrzená teorie a nemyslím si, že všichni bisexuálové se chtějí zveřejnit. Věřím, že někteří to tak cítí a chápu to.
Nejsem nijak zaujatá oproti jinak orientovaným lidem!!! Jen mi vadí slečny, které si nasazují druhou masku kvůli zviditelnění se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vencca | Web | 28. prosince 2011 v 18:20 | Reagovat

Vcelku pravdivý výlev. Klidně dál filosofuj, blbky to stejně číst nebudou a sem tam se na blogu snad někdo normální taky najde :o)

2 BebeSušenka | 28. prosince 2011 v 18:21 | Reagovat

Moc hezky napsaný článek..a dobrá anketa! :)

3 Kimberly B. | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 18:52 | Reagovat

[1]: Děkuji! :) Doufám, že blbky to nebudou číst! Snad je odradí už jen fakt, že v článku nejsou obrázky a že je přeci jen trochu delší, než třířádkový... Navíc nepíšu stylem jedno písmenko velké, čtyři malá, s Q místo k a CZ místo č.

[2]: Děkuji! :) ...Dvojnásobně.

4 Le fille Ash | Web | 29. prosince 2011 v 22:56 | Reagovat

A víš, že bych si dovolila tvrdit, že jsi filozof? Podle mě nezáleží na tom, jak se člověk vyjadřuje v mluvě... já si myslím, že právě ti lidé, kteří vyřknout svoji myšlenku dříve, než ji pořádně promyslí, umí filozofovat nejlépe. ;)
Jinak: Napsala jsi to moc pěkně. Myslím, že tady není třeba nic dodávat.

5 Kimberly B. | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 15:13 | Reagovat

[4]: Tak asi teda filozof budu. :D Děkuji za pochvalu!

6 Fantaghira | Web | 30. prosince 2011 v 21:31 | Reagovat

Na ty fotky na facebooku máme stejný názor. Kdyby si skutečně dotyčná (protože to zpravidla dělají holky), že tam vypadá tak hrozně, tak tam tu fotku nedá.
Co se bisexuality týče, mně je úplně ukradené, jestli se člověku líbí kluci, holky, oboje nebo plyšoví medvídci. Obzvlášť na blogu si takových věcí většinou vůbec nevšimnu a čtu to, co mě zaujme.

7 Kimberly B. | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 22:48 | Reagovat

[6]: Já taky čtu jenom to, co mě zaujme, ale musím se přiznat, že k tomuto článku mě nakopl rozhovor na Srdci blogu. Slečna tam ve svém medailonku, nebo jak to nazvat, na jednom z prvních míst uvedla, že je bisexuálně orientovaná, což mi připadalo trochu zvláštní. Komu ze čtenářů jednoho rozhovoru je co do toho, jestli je na kluky, holky, nebo oboje? Jak to ovlivní ten rozhovor? Proč to tam uváděla? Kdyby na svůj blog, neřeknu, tam už to jistý význam má, ale k rozhovoru mi to připadá spíš jako propagace.
No, nicméně po delším prostudování jsem zjistila, že slečna je to zajímavá a i její blog má něco do sebe.
Ale pro ujasnění - tento článek nebyl reakcí jen na ni, viděla jsem takových incidentů víc, ona mě jenom nakopla k jeho napsání. Taky netvrdím, že není bisexuálka. Jenom si myslím, že u spousty jí podobných tomu tak je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama