ANONYMOUS, ACTA A DALŠÍ VĚCI, KTERÝM NEROZUMÍM...

10. února 2012 v 19:10 | Kimberly B. |  Mapa myšlenek
Jsem jenom mladý, nerozvážný, nezodpovědný, nechápavý a hloupý puberťák. Ale přesto se svěřuji celému internetovému světu se svými hloupými názory. Naštěstí mě všichni tak nějak ignorují a já zatím žiju, neukamenována.
Ale to jsem prostě já. O všemožných i nemožných věcech přemýšlí každý z nás. Nicméně, ne každý z nás dá svůj názor najevo. Bohužel také myslím, že ne každý z nás si svůj názor tvoří sám. Je přeci mnohem jednodušší poslechnout si názor někoho (třeba většiny) a prostě ho okopírovat, napodobit, jak chcete... Škoda, že si radši zvolím těžkou, ale podle mého uvážení správnou cestu, místo té jednoduché, leč podle mě nesmyslné, či nesprávné. Pak si nemám stěžovat na svůj život!

ACTA. Z toho mála, co jsem vyčetla... Jakási dohoda, která (klidně mě opravte, poučte...) by měla chránit autorská práva umělců a jim podobným. Byla podepsána za podivných, utajených okolností a bez nějakého vyššího odsouhlasení veřejnosti. (Že by nespravedlnost? O.o) A, jak jsem stihla postřehnout, většině lidí se příliš nezamlouvá. Nejčastějšími argumenty jsou:
  1. omezování osobní svobody - Pro kontrolování, zda nemáte v počítači, nebo jinde doma nějaký nelegálně stažený program, či cokoli podobného, by se měly projíždět e-maily apod.
  2. samotné utajené podepsání dohody
  3. kdesi jsem četla, že někomu vadí i obyčejnost a nudnost internetu, která by nastala s podepsáním dohody.
Sama si nejsem úplně jistá, jestli tomu rozumím... Každopádně nemůžu najít nějaký článek, který by mi připadal dostatečně nezaujatý a z kterého bych tím pádem mohla odvodit nějaký svůj názor.
Prozatím můžu říct alespoň to, že se mi ACTA nelíbí. Vůbec se mi nelíbí, že to podepsali, aniž by to bylo odsouhlaseno větší skupinou lidí, než jakou to odsouhlaseno bylo. A nelíbí se mi, že bych na internet mohla dávat jenom své fotky.
Jistě, bylo by super, kdyby ode mě nikdo nic nemohl nakopčit, ale na druhou stranu... Nejsem profesionál, nemám nic extra kvality, takže se o to můžu hádat i bez ACTA.

Anonymous. Upřímně, děsí mě. Děsí mě jejich velká moc. Nemám nic proti jejich názorům, které momentálně prosazují. Právě naopak. Teď jde o to, jak moc je to relativní.
Odjakživa jsem paranoidní, ale podle mého je lepší paranoidně se obávat a dávat si pozor na to, co je vám sdělováno, než hned naivně uvěřit a později se nechat napálit. Kolikrát už bylo lidstvo naivní a uvěřilo tak neuvěřitelným padouchům, jako byl například Hitler, nebo Stalin? Nepotřebujeme třetí světovou! Potřebujeme jen moudré a obezřetné občanstvo, které si samo popřemýšlí o tom, co je správné a bude se tím řídit. A tím "co je správné" nemyslím, co je pro ně nejjednodušší, nejvýhodnější, nebo sobecky nejlepší. Myslím tím to, co je dobré nebo lepší pro všechny, ale z čeho je zároveň schopen vyjít i on sám. To je to správné!
Podívejte se na video... ;) Nemyslím si, že byla správná volba "Hitlera", ale to už je věc názoru. Kdyby to, co slibují doopravdy pomohli vyplnit (protože nakonec si lidstvo všechno stejně zařídí samo! A to nemyslím nijak špatně, kdo jiný, než my by to měl udělat?), nebo se alespoň snažili pomoct vyplnit, bylo by to skvělé. Úplně by to pokrylo mé představy o správném životě. Ale vždycky je nějaké ALE... Já si raději počkám! ;)


Nechci nikomu vnucovat svůj názor. A tento článek je prosicený mými názory. Nepopírám, že někoho může ovlvinit. Nenechte se!
Taky se ráda nechám poučit, nebo budu diskutovat! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sierra Keen | Web | 12. února 2012 v 10:28 | Reagovat

Snad první blogový článek na toto téma, který se mi líbí. Také Anonymous nevěřím. Nevěřím, že je jejich úmyslem opravdu jenom pomáhat nám, obyčejným občanům. Stejně jako ty bývám paranoidní a čekám za vším nějaké zlo, ale tahle očekávání nejsou zbytečná, jelikož se časem nějaké to zlo opravdu objeví. Souhlasím se vším, co jsi napsala. ACTA je pro mě zlo, ale Anonymous bohužel taky.

2 MiSs Cute | Web | 17. února 2012 v 18:48 | Reagovat

Je vidět že jsi to nečetla celé,prtože tam to bylo jasně napsané ;) Že se za chyby omlouvám ;) Mám blog takový jaký mám pokud se ti nelíbí nelez na něj ;) Nikdo ti nenařizuje aby jsi tam chodila ;)

3 Patttie | E-mail | Web | 17. února 2012 v 18:58 | Reagovat

Wow:)! skvelý blog!

4 Kimberly B. | E-mail | Web | 17. února 2012 v 21:00 | Reagovat

[2]: Jenom jsem se ti snažila pomoct, protože články s gramatickými chybami všem akorát lezou na nervy. Budiž, nepolezu. Třeba si našťouchej! :)

[3]: Děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama