Jak uvádím zdroje

7. března 2012 v 11:40 | Kimberly B.
Nejprve musím zdůraznit, že na blogu platí presumpce autorské tvorby. To znamená, že se počítá s tím, že texty, obrázky, a tak podobně jsou mé tvorby. A pokud nejsou, mám zaveden systém "ozdrojování" tak, aby nenarušoval plynulost článků, ale zároveň byl přesný. Bohužel není příliš snadné mému systému přijít na kloub... Ale od toho je tu tento článek!
____________________________

Jak uvádím zdroj v případě okopírovaného textu?

V tomto nehledejte žádné složitosti. Veškeré zkopírované útržky článků mají hned pod zkopírovanou částí uveden zdroj, odkud pochází. V případě rozdělení útržku do několika fází se odkaz na webovky nachází na konci článku.
Zdůrazňuji, že v každém článku může být zkopírovaný maximálně krátký útržek. Zásadně nekopíruji celé články, ani texty, ke kterým byc se sama nějak nevyjádřila.
Příkladem zkopírovaného útržku může být např. anotace ke knize, či ukázka z knihy.
____________________________

Jak uvádím zdroj v případě okopírovaného obrázku?

Toto už je kapku složitější. Webové stránky, odkud jsem obrázek zkopírovala jsou vepsány do tzv. přidruženého textu, který je možno nalézt ve vlastnostech obrázku. Pro lepší srozumitelnost jsem vytvořila krátký obrázkový návod, jak ke zdroji dospět.

kliknutím zvětšete ;)

____________________________

Jak uvádím zdroj v případě okopírovaného videa?

A nakonec nejprimitivnější záležitost. Všechna videa na tomto blogu jsou z webu YouTube.
Pro přesnější určení - u videí z YouTube stačí na video nakliknout pravým tlačítkem myši a vybrat "Watch on YouTube" (Shlédnout na YouTube). Navíc, u většiny videí jsem uvedla odkaz na YouTube ještě pod videem (Interpret - Název písně je naklikávací).
____________________________

Pokud jste něčemu neporozumněli, nebo v textu našli nějakou nesrovnalost, kontaktujte mě buď na e-mail (bobblie.kim@gmail.com), nebo mi napiště přes Zprávy autorovi (v menu).
Pokud jste někde na blogu nalezli nějaký neozdrojovaný obrázek, video, či text, je velmi pravděpodobné, že je mé tvorby. Pokud je ale Vaší tvorby, či tvorby někoho, koho znáte, opět mě kontaktujte (viz. o několik řádků výše). V těchto případech se omlouvám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama