Výstřižky z života školáka

25. června 2012 v 22:11 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
Konec roku se pomalu, ale velmi jistě blíží. Vlastně přímo chvátá vstříc všem těm nedočkavým zbožňovatelům léta a prázdnin. Já to pozoruji všude kolem sebe... Ale nejsem ráda. Vlastně se na prázdniny netěším o nic víc, než na jakýkoliv jiný den. Možná jsem konzervativní, ale s některými věcmi se nerada loučím...

Tak třeba - každoročně už od září buduji na levém kraji svého stolu vysokou hromádku papírů a jiných prospektů, knih, výstřižků z časopisů (převážně v podobě fejetonů z Ona Dnes), poznámek a jiných čmáranic. Mějte si mě za bordeláře, ale jako si kdokoliv jiný dělá fotoalba, píše do deníčku, staví mraveniště, nebo cokoliv jiného, já si stavím svou hromádku. Pokaždé, když se zdá být přerostlou, něco uberu, vyhodím, apod., ale stejně po celý školní rok leží na mém stole. Mamku sice vytáčí, ale já bych to bez ní neuměla. S koncem školního roku mě čeká jedna nemilá povinnost - uklidit hromádku, po které zbyde jen srdceryvná prázdnota. Ačkoliv si člověk udělá v životě zase o trošku větší pořádek, nechce se s mířit s tak volným prostorem.

A celkově se na prázdniny až moc uklízí. Šuplík, který je přes školní rok plný učebnic, se na týden vyklidí a je až překvapivě a nepěkně příliš lehký. Kdokoliv, kdo ho bude chtít otevřít zjistí, že v něm něco chybí. A mně bude nejvíc chybět čítanka! Je pravda, že když se mám připravovat na písemku z literatury, ani na čítanku nemáknu, ale když si za pochmurného večera chci přečíst ten kouzelný úryvek ze Saturnina, nebo Malého prince, ještě ráda ji v šuplíku najdu. Ale zítra musím všechny učebnice odevzdat! A už ve čtvrtek je nahradím novými, nakoupenými za vlastní peníze. Víte, už t nebude mít to kouzlo... Učebnice, které byly ve vlastnictí školy byly tak hezky voňavé a přívětivé, jako domácí krb. Nikomu nevadily ani jejich zohýbané rohy stránek, nebo poničená vazba, každý je miloval.

Ale co budu jednoznačně postrádat nejvíc, to zjistím až v září. L. - ten, co tak skvěle hraje na klavír - se rozhodl změnit školu. A mně bude tak neuvěřitelně chybět! Nerada se loučím s kamarády, a jestli mohu něco říct, tak bych ráda řekla, že L. je jeden z nejskvělejších lidí, které jsem kdy poznala. I když je trošku sukničkář, já vím, že jenom hledá štěstí. I když je tak maličký, vím, že je v něm velká osobnost. I když je nemocný, tak se neustále směje. I když na něj všichni nadávají, to on drží náš kolektiv. A v září bude pryč... Možná si myslíte, že přeháním, ale pokaždé, když na to jen pomyslím, je mi úzko. L., budeš mi chybět! Mám tě moc ráda! Vážně nenávidím loučení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maggie Elm | Web | 27. června 2012 v 12:40 | Reagovat

Je pravda, že školní rok je něčím tak trochu nostalgický, je možné, že pár věcí mě bude chybět, ale na druhou stranu dva měsíce uběhnou rychle a bude to tady znovu. Mě se stačí, že se spolužák jenom stěhuje do vedlejšího města a to ani nemění školu. Ne že bysme se nějak moc bavili, ale člověku je to stejně líto.

Miluju puntíky:)

2 Kimberly B. | E-mail | Web | 27. června 2012 v 16:05 | Reagovat

[1]: Pro mě je tenhle školní rok jaksi... důležitější, než ty ostatní. Končím tu 'základkovskou' část gymplu, jestli víš, co tím myslím. A prostě nechci, aby L. odešel pryč!

3 Karol | Web | 2. července 2012 v 10:38 | Reagovat

ahoj, hledám nějaké čtenáře mého blogu navíc! :P Mám ráda zvířata, ráda fotím a věnuju se mému bločku... taky píšu knihu, u které se určitě nebudete nudit! pokud máte zájem, určitě se stavte! www.karol-v.blog.cz

4 Kimberly B. | E-mail | Web | 2. července 2012 v 11:30 | Reagovat

[3]: Štěstí ti přeje, neboť mám zrovna poměrně dobrou náladu a proto tvou reklamu nechám ležet ladem. Ale i tak musím poznamenat, že pouhý komentář jakkoliv reagující na tento nebo jiný článek na mém blogu by mě přiměl podívat se na tvůj blog. A rozhodně bys na mě udělala mnohem lepší dojem. Ale nevadí, třeba příště!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama