Březen 2013

Kniha, která mě rozesměje

31. března 2013 v 14:06 | Kimberly B.


by www.msregion.cz

AUTOR: Zdeněk Jirotka
NÁZEV KNIHY: Saturnin
ŽÁNR: Humoristický román
MOJE "ANOTACE":
Vypravěč tohoto příběhu se rozhodne, že si najme sluhu Saturnina - to ale netuší, jak moc to jeho život změní. Saturnin je totiž poněkud svérázná a dominantní osobnost, která se nebojí uskutečnit i ty nejpozoruhodnější plány. Nejprve svému pánovi oznámí, že prodal jeho starý byt a odstěhoval ho na loď, kde od nynějška budou bydlet. Po nějaké době se k nim přistěhuje teta Kateřina se synem Miloušem, kterou nikdo nemá zrovna rád, ale ona se o svolení neptá. Tímto momentem začíná vlna naprosto nevšedních dobrodružství, která Saturninova pána potkají.
Proč na něj například zvoní v noci a prosí ho, aby odchytil tygřici, která utekla ze ZOO? Proč se společně s dalším příbuzenstvem ocitnou na chatě, kde musí využívat pouze zásob jídla? Proč se Miloušovi stávají všechny ty poněkud kuriózní nehody?

Saturnin je něco geniálního. Naprosto úžasné dílko. Opravdu. Začtete se do něj a až do chvíle, kdy knihu zaklapnete (a navíc ještě potom, když si na něj vzpomenete) se nepřestanete usmívat. Naprosto poťouchle usmívat.
Jirotka to napsal úplně úžasně. Každý si tam najde své. Oblíbené hlášky, ale i moudré citáty. Dějová linie plyne, pořád se něco děje, příběhy jsou vtipné a velmi jedinečné. Já osobně jsem si Saturnina zamilovala :)

#3 Dodržování tradic s rodinou

30. března 2013 v 13:52 | Kimberly B. |  Tisíce zamilování si hodných věcí
Myslela jsem si, že na to moc nejsem... Víte, Vánoce u nás neprobíhají zrovna tak, jako v běžných domácnostech. "Super, tradice! Vánoce, hulalá! Budeme rozbalovat dárky, jíst kapra a mít se všichni hrozně rádi! Žádnej stres, sláva!" Abych řekla pravdu, ráda bych to tak měla. Ale prostě nemám. Řekněme, že můj otec má k tomu, doufejme, pádný důvod, a proto nemá Vánoce rád. Takže u nás nikdy neprobíhají klasické svátky.

Normální člověk by si asi myslel, že když nemáme klasické Vánoce, tak co potom?! Nic. Opak je ale pravdou. Velikonoce se v naší rodině poměrně řeší. Víte, děláme spoustu takových těch běžných zvyků, jako je barvení vajíček, pletení pomlázky a šlehání přes zadek. Mladší sestra chodí koledovat, což sice zrovna moc nekoresponduje s pravou tradicí, ale v moderní době to za takovou tradici považovat lze. Kromě toho všeho navíc pečeme mazanec, beránka, perníčky a občas i jidáše.

Ambitious, a little bit

18. března 2013 v 21:13 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
weheartit.com/OhSoPrettyy
Rozhodla jsem se, že všechny své sny, touhy, potřeby a plány budu sepisovat - kamkoliv. Co se mého názoru týče, je to dost zásadní a radikální rozhodnutí. Protože zatím skoro všechno, co jsem si kdy nezapsala, jsem zepomněla. Takže po hlavě do lepších zítřků!

Řekla bych, že nejideálnějším začátkem bude sepsat si plány, o čem budu psát. A máte snad na mysli lepší místo, než je pro mě blog? Víte, tématicky se to sem hodí, teoreticky by to mohlo navnadit nějaké nové čtenáře ^^ a především - ten seznam nepůjde tak snadno omylem i "omylem" ztratit. Takže tak.


The Carrie Diaries (2012)

17. března 2013 v 16:06 | Kimberly B. |  Seriálová posedlost
The Carrie Diaries je nový seriál televizní stanice The CW, od které již jistě všichni známe populární seriál The Vampire Diaries. Dosáhne však Carrie stejné popularity? A jak vidím seriál já?I just missed it. I missed my little bobblie...

15. března 2013 v 23:12 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
I've decided to make a change. Chybí mi psaní, chybí mi moje stará dobrá bambule, chybí mi blog. Ne blog.cz, ale blog. Víte, to malé milé "stvoření" s přívětivým vzhledem, který odpovídá mým představám. To, čemu se svěřuji a čeho se cítím být součástí. Tak to mi chybí.

Abych přiznala pravdu, tak co jsem se vzdálila od bambule, nenapsala jsem toho zrovna moc. Nejvýstižněji pár článků. Blogger i Wordpress - oboje nejsem já. Na blog.cz mám už prostě historii a už to tu znám, jako svoje boty - vím, jak v tom chodit. Ačkoliv blog.cz spadá pod Novu, kterou celým svým h u g e srdcem nenávidím, nakonec jsem se rozhodla, že nezahodím ty hodiny práce na bambulce. A budu pisálek - zase ^^ Některá zase nezní vůbec otráveně a znechuceně, ale velmi optimisticky a snílkovsky.

Doufám, že mě to nepřejde stejně rychle, jako idea o bloggeru a wordpressu. Snad ne.
Je to dost divný, nemyslíte? Nemoci se dostat přes to, že zveřejňujete své myšlenky někam, kde to nevypadá podle vašich představ. Nebo taky ne. Když nad tím přemýšlím, není to ani trochu divný.

Well, jdu se ztratit do knih J. K. Rowlingové - zase ^^