The Carrie Diaries (2012)

17. března 2013 v 16:06 | Kimberly B. |  Seriálová posedlost
The Carrie Diaries je nový seriál televizní stanice The CW, od které již jistě všichni známe populární seriál The Vampire Diaries. Dosáhne však Carrie stejné popularity? A jak vidím seriál já?Carrie Bradshaw. Ano, opravdu Vám to jméno může být povědomé. The Carrie Diaries je totiž jakési "pokračování" úspěšného amerického seriálu Sex and the City, kde je právě Carrie hlavní postavou. Slovo "pokračovaní" mám úmyslně v úvozovkách, neboť Carriiny deníky popisují tu část života Carrie, která Sexu ve městě předchází. Mladé slečně Bradshawové je patnáct let, řeší první lásky, školu a plní si svůj sen, ve kterém hraje velkou roli Manhattan.

Abych řekla pravdu, ke knihám, ani k původnímu seriálu Sex and the City jsem se nikdy moc nedostala. Vlastně je to tak, že knih jsem se ani nedotkla a zhlédla jsem všehovšudy pár dílu seriálu, konkrétně z první série. Sice několik z knih mám na svém knižním "must read" listu, ale je tam i spousta dalších věcí a dokud člověk nemá nějakou dlouhodobou nemoc, nemá šanci to přečíst. Co jsem ale viděla a do čeho jsem se do jisté míry zamilovala, byly celovečerní filmy.

Při hodnocení se prý má začínat klady, tak budiž. Co se mi na seriálu líbí, je móda. Bude to znít povrchně až běda, ale je to tak - i já jsem tak trochu anonymní obdivovatel. Další věc, která zaujme snílka, jako jsem já, je to úžasně naivní prostředí, kde se sny plní. V dnešním pesimistickém světě by totiž i největší snílek a optimista potřeboval občas pořádný kopanec do zadku, aby si uvědomil, že nic není tak ponuré, jak vypadá. A po zhlédnutí první takřka desítky dílů musím uznat, že i zápletka zrovna nenudí. Nechápu, jak je možné, že si mě seriál, který jsem zpočátku zhodnotila jako průměrný, takhle omotal kolem prstů. Dobová muzika je také jen velkým plus.

Na druhou stranu... Kdybych měla seriál hodnotit podle některých hereckých výkonů, no... nic moc. Ale, ruku na srdce, u seriálů tohoto typu a především věkového určení, se není moc čemu divit. Nejde o to, aby herci excelovali, ale spíš, aby zabavili znuděného teenagera. Mám-li zůstat u herců, nemohu si odpustit jednu "dloubavou" poznámku - AnnaSophia Robb, představitelka Carrie, mi do své role příliš nezapadá. Líbila se mi ve filmech Karlík a továrna na čokoládu, nebo Most do země Terabithia, kde úžasně zapadala do charakteru své postavy, ale jakožto Carrie mi prostě nesedí. Možná je to tím, že pro mě tou nejlepší zůstane navždy Sarah Jessica Parker.

AnnaSophia Robb jako Carrie Bradshawová

Abych to tedy nějak shrnula… The Carrie Diaries hodnotím 80%. Jedná se podle mého názoru o průměrný seriál pro dospívající slečny, které mají v oblibě módu. Dějová linie slibuje zhruba to, co plní dívčí romány a celkově se jedná o poměrně běžný typ seriálu. Mou staromilnou dušičku si ovšem získalo prostředí minulého století a společně s módou i hudba dané doby. A abychom kápli božskou - ani Sex and the City není žádná extra originální perla, a všichni ho milujeme, tak uvidíme - třeba mladá Carrie ještě něčím překvapí! ;)

(hodnoceno po shlédnutí 8. epizody 1. série)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama