Jak mi Fulghum zachránil náladu...

28. dubna 2013 v 18:12 | Kimberly B. |  Deníček a další žblepty
Zachránil. A ne jednou!

Jsem prvačka a řeším maturitu. Občas se mi to zdá šílené, protože mám hromadu času. A občas zase šílím já, protože mám pocit, že času není ani zdaleka dost.

Koncem školního roku je maturita všude. Je jí plná nástěnka ve škole, jsou jí plné webovky, je okolo ní plno řečí, kam se jen člověk podívá a především jsou jí naplněné mysli učitelů. Drobné změny okolo vyučování se nás týkaly i v nižších ročnících, avšak letos se zdá, jako bychom maturitu doposud vůbec neznali.

Na má bedra se postupně hromadně valí ročníkové testy z matematiky, zeměpisu a později i literatury, slohová práce na maturitní téma a kánon letošních maturantů. V prvním ročníku vyššího gymnázia máme být poučeni o povinné četbě k maturitě, která nás nemine. A byli jsme.

No, řeknu vám - je toho hromada. Potěšilo mě, že tam najdu spoustu knih, které jsem si stejně chtěla přečíst a také pár těch, které už načtené mám, ale uvážím-li, že se budu muset naučit informace o dvaceti autorech... Zní mi to šíleně. Nic není nemožné, samozřejmě, ale i tak.

Co mě ale totálně dostalo je, že máme v kánonu Fulghuma. Konkrétně mateřskou školku a Už hořela, když jsem si do ní lehal. Úžasný, ne? Jestli mě něco opravdu hodně příjemně překvapilo, pak právě tohle. Kdybych vybírala k maturitě teď, rozhodně bych si ho tam dala :-)

by weheartit.com/_Panki_
~ Když už jsme u maturity, tak jednu z letošního maturiťáku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama